A7ii üzerinde Tamron 35 SP 1.8 kullanan var mı?

SonyTurk

A7 III
Editör
11 Eyl 2024
2,288
0
1
Herhangi bir iletişim yöntemi girilmemiş. İstersen buradan profiline ekleyebilirsin.
Uzun zamandır 35 mm bir lens almayı düşünüyordum... Daha önce Canon 6D sahibiydim ta ki Sony'ye geçene kadar. A7ii makinemi Metabones 4 adaptörü ile kullanmaktayım ve Contax (28 2.8, 50 1.4, 85 2.8 & 135 2.8) ve Canon EF lenslerim (24 IS, 50 STM, 100L ve 200Lii) bulunmakta. Hiçbir Sony FE yerli camım yok, bu yüzden adaptör ilk günden beri makinemden çıkmadı. Tüm lenslerim Canon mount paylaşıyor, bu yüzden Metabones V0.47 ile birlikte firmware v2 güncellemesi taze hava gibi geldi ve AF veya MF kullanabilme imkanı sağlandı. 35 mm lens konusuna geri dönecek olursak... Yeni çıkmış Tamron SP 35 lensi hakkında birkaç yorum okudum ve iyi, hatta çok iyi olduğunu düşünüyorum. Canon 35 f2 IS'a da ciddi bir şekilde bakıyordum çünkü A7ii şimdi PDAF'yi destekliyor, bu yüzden EF lenslerim şimdi mükemmel bir şekilde çalışıyor, eski 6D makinemdeki gibi neredeyse. Felsefem basittir, bu tür bir lens için Canon mount seçeneğine bakardım. Tamron da 180 derece odaklamayla MF kullanımına izin verecek şekilde iyi görünüyor. Canon montaj seçeneğinin, devre dışı bırakılabilen Tamron IS eşdeğerine (VC) sahip olduğu belirtiliyor, bu sayede IBIS'in işi yapmasına olanak tanınıyor. Bu lensi A7xx makinelerinde kullanan biri deneyimini paylaşabilir mi? Şimdiden çok teşekkürler.