A6500 için en iyi (ucuz) manuel 50mm lens

SonyTurk

A7 III
Editör
11 Eyl 2024
2,274
0
1
Herhangi bir iletişim yöntemi girilmemiş. İstersen buradan profiline ekleyebilirsin.
TL;DR: Ucuz, hızlı, manuel, radyasyonsuz 50mm sabit lens için önerileriniz var mı? Ben a6500 kameram var ve 16-70mm kit lens ile ayrıca çok sevdiğim 30mm f1.4 Sigma lensim var. Ancak farklı odak uzunluklarıyla deney yapmak için bazı eski sabit lensler kullanmak, belki ileride bir eğme adaptörü de kullanmak istiyorum. Ayrıca radyasyon içeren bir lens kullanmak istemiyorum; çünkü öncelikle küçük dairemde lensi kullanmadığım zaman "saklayacak" bir bodrumum yok, ikinci olarak bir köpeğim var, üçüncü olarak sadece risk almak istemiyorum. Şu modellere göz attım: Minolta rokkor-md 50mm 1.4 - muhtemelen radyasyon içeriyor mu?? ancak f1.4 çok hızlı ve keskin olduğu söyleniyor. Helios 44m 58mm f2 - bu lens, özgün bokeh efeksiyle biliniyor fakat crop sensörlü kameralarda efektin aynı olmadığı söyleniyor. Auto-Takumar 55mm f2 - bu lens, "sabun köpüğü" görünümlü bokeh'e sahip ve crop modunda iyi çalışıyor. Bu lensi almaktan alıkoyan tek şey radyasyon içeriyor olması (Öfkeli Fotoğrafçı'ya göre değil ama diğerleri bunun böyle olduğunu iddia ediyor, ve Pentax o dönemde radyasyon içeren lenslerle ünlüydü) ve ayrıca çok NADİR ve oldukça pahalı olması. Anlaşılan ben Takumar lenslerinin görünüşüne aşık oldum. Konica 50mm Hexanon f1.7 - bu lens açıkken çok keskin ve oldukça ucuz, radyasyon içerdiğini düşünmüyorum (bokeh nasıl?) Nikon 50mm f/1.8 AF/AFD - çok eski değil ama oldukça ucuz ve radyasyon içermediği onaylanmış (lens üreticileri 80'lerin ortalarında toriyum kullanımını bıraktı) Bu lenslerin radyasyonunu test eden ya da herhangi bir önerisi olan var mı? Ayrıca, lensler arasında radyasyon farklılık gösteriyor mu? Teşekkürler.