A6300 Lens seçenekleri - sabit odaklı lensler vs 16-55

SonyTurk

A7 III
Editör
11 Eyl 2024
1,017
0
1
Herhangi bir iletişim yöntemi girilmemiş. İstersen buradan profiline ekleyebilirsin.
Şu anda A6300'ümle sahip olduğum Sony lensleri şunlardır: 50mm f1.8, 16-70mm f4, 70-200mm f4. Fark ettim ki 16-70 bazı yerlerde biraz yumuşak ve netlikten yoksun olabiliyor ve geniş açıda verdiği performans 70-200 için gerçekten iyi gözükmüyor. Sabit odaklı prime lenslerle konfor alanımın dışına çıkmak istiyorum ve aldığım lensin netlik ve net tanım sunmasını istiyorum, ki 16-70 bunu pek sunmuyor, ne de olsa aldığımda en iyi seçeneklerden biriydi. Şunları düşünüyorum: 20mm f2.8 ve 35mm f2.8, ya da 16-55mm f2.8 Fiyat açısından büyük bir fark olduğunu biliyorum ama benim için önemli olan sonuç. Eğer ıslaklık gibi durumları dikkate alırsam, ilk iki lensle çekim yapmak daha az taşınabilirlik demek olacak, özellikle 50'yi de yanımda taşırsa çok daha az. Elde edeceğim şey, herhangi bir değişikliğe ihtiyaç olmadan tek bir lensle çekim yapabilmek olacak, hava durumu ve konuma bağlı olarak işe yarayabilir. İncelemelerden gördüğüm kadarıyla zoom, olası herhangi bir prime lensi 16-55mm aralığında başarılı bir şekilde yerine koyabilir, gerçekten kaliteli gözüküyor. Sorum şu: 3 adet prime lens mi, yoksa daha pahalı bir zoom mu tercih edersiniz? Düzenleme: Bu konuyu uygun başlığa taşıyabilir misiniz? İki sekme açıktı ve yanlışlıkla tam kare konusuna girdi. Düzenlendi 11 Aralık 2022, kullanıcı hungryhorse16 isteğiyle.