A-Mount Sadıkları. Değiştirecek misiniz?

SonyTurk

A7 III
Editör
11 Eyl 2024
983
0
1
Herhangi bir iletişim yöntemi girilmemiş. İstersen buradan profiline ekleyebilirsin.
Sony'nin stratejisinin artık doğrudan Canon ve Nikon ile DSLR pazarında rekabet etmek olmadığı açık görünüyor. Yayım döngüleri ve açıklamaları, Sony'nin aynasız pazarını büyüterek toplam değiştirilebilir lensli kamera satışlarında onları geçmeyi hedeflediğini güçlü bir şekilde göstermektedir. Yani Sony, Canon ve Nikon'u daha iyi bir DSLR yaparak (rekabetin onlarca yıllık köklü sadakati olduğu bir pazarda) yenmek yerine, aynasız kategoriyi geliştirerek onları alt etmeye çalışıyor gibi görünüyor. Belki Sony, A7 kameralarının başarısından biraz şaşırmış olabilir, ancak şimdi kesinlikle bu alana tamamen dahil olmuş durumda. Ben sadık bir A-mount kullanıcısıydım, güncelleme için beklerken, beklerkenydım ama hala harika bir kamera olan a99'uma bir güncelleme gelmedi. Ancak şu an için oldukça geride kalmış durumda (RX100M4'üm video kalitesi açısından onu geride bırakıyor), ve birçok lensin acil bir şekilde yenilenmeye ihtiyacı var. Hatta Sigma ve Tamron (sadece ucuz kırpılmış bir tatil lensi olan çıkarıldığından beri) gibi firmalar da montajı terk etmiş gibi görünüyor. A7R2 almayı kaçırmamak gerektiği açıktı, ve A-mount lenslerimin tümünü satmama gerek olmadığı gerçeği bir bonus oldu (hala Sigma balık gözü ve 500mm, ve Zeiss 135 f/1.8 kullanıyorum). Yani, parasal bir sorun olmadan, bir A-mount kullanıcısının neden bu noktada FE'ye geçmemesi gerekir? Bir yatırımı maksimize etmek istemeyi ve bu ekipmanı gün batımına kadar sürmek istemeyi anlayabiliyorum, ancak buna mali durumunuzun elverişli olması halinde neden geçiş yapmazsınız. Piyasayı anlamaya çalışmak istiyorum. Hiçbir yargıda bulunmuyorum. Benim için kanıtların ezici çoğunluğu, A-mount'un FE'nin arkasında kalacak ve muhtemelen ömrünün sonuna yaklaştığını gösteriyor. Düşünceleriniz nelerdir?