70-200mm f/2.8 (2x teleconvertörle) mi yoksa 100-400mm f4.5-5.6 mı tercih edilmeli?

SonyTurk

A7 III
Editör
11 Eyl 2024
2,117
0
1
Herhangi bir iletişim yöntemi girilmemiş. İstersen buradan profiline ekleyebilirsin.
Merhaba arkadaşlar, Önceden paylaşılmışsa özür dilerim, ancak hızlıca araştırdıktan sonra pek bir şey bulamadım. Şimdi üye oldum, bazı girdilere ihtiyacım var. Biraz arka plan bilgisi... Manzara, aurora ve trofe avları (balık ve avlanma... gerçek trofeler değil) çekmeyi seviyorum ve bunun için 16-35 f2.8'e sahibim. Şimdi vahşi yaşam çekimlerine girmek istiyorum. Ancak önümüzdeki birkaç ay içinde yeni bir lens satın almayı düşünmüyorum, bu yüzden araştırmamı yapmak istiyorum. 70-200 f/2.8 (2x tele dönüştürücü ile) mi yoksa 100-400 f4.5-5.6 mı almam gerektiğine bakmalı mıyım? 2x kullanarak 70-200'ün kaç durak kaybolur? Canlı fotoğrafları (portreler, düğünler vb.) çekmeyi sevmiyorum, ama 2x'siz 70-200'den faydalanabileceğimi düşünüyorum. Örneğin, bir ağaçtan uçuşa geçen bir kuşu çekmek istesem 2x kullanarak otomatik odaklama ne kadar hızlı olur? Her birinin artıları ve eksileri nelerdir? Çok teşekkür ederim... Bu arada, birkaç ay önce kameramı satın alırken bu forumdan haberdar olmadığım için şaşkınım. Ancak sanırım burada sık sık göreceksiniz beni (sessizce izlenirken, sorular sormak, yorumlar yapmak veya çektiğim son fotoğrafları paylaşmak).