35mm MF lens arıyorum, Flektogon 35 f2.4 kullanan var mı?

SonyTurk

A7 III
Editör
11 Eyl 2024
2,273
0
1
Herhangi bir iletişim yöntemi girilmemiş. İstersen buradan profiline ekleyebilirsin.
Merhaba, bir süredir 35mm lens arıyorum. A7ii model Sony fotoğraf makinesiyle Contax 28 2.8, 50 1.7 & 1.4, 85 2.8 & 135 2.8 ve birkaç Canon lens ile Leica Summicron R 50 lens kullanıyorum. Odak dönüşünü aynı tutmak istiyorum. Anladığım kadarıyla (farklı şekilde yönlendirilmeye hazırım) şudur: Canon, Minolta, Olympus, Zeiss Contax ve Leica R lenslerinin tümü, kameranın arkasından bakıldığında odak halkasını saat yönünde döndürerek sonsuzluktan en yakın odak uzaklığına odaklanırlar. Nikon ve Pentax lensler gibi Takumar, ters yönde dönerek odaklanırlar. Lens boyutunu da küçük tutmak istiyorum, bu yüzden CY 35 1.4'ü pek düşünmüyorum, zira oldukça pahalı... Summicron R 35 f2 gibi uygun geleceğini düşündüğüm bir lensden bile daha pahalı... iyi durumda bir v2 için 1000 dolardan fazla. CY 35 2.8 veya Leica R Elmarit 35 2.8 hakkındaki incelemeler kararsız hissettiriyor bana. Dolayısıyla seçenekler daralıyor ve Flektogon 35 2.4 hakkında birkaç iyi inceleme buldum ve sizlerden düşüncelerinizi ve deneyimlerinizi paylaşmanızı umuyorum. İyi birinin fiyatı 250 dolardan fazla, iyi yapılmış olmasının yanı sıra kalite kontrolünün karışık olduğunu birkaç kişi belirtiyor, ancak yakın odak 0.2m için harika yorumlar alıyor, ancak daha uzak odak mesafelerinde belki o kadar iyi değil mi? Eklemek istediğiniz başka bir şey var mı, seve seve dinlerim... olumlu ve olumsuz... Bu lensi beğeneceğimi düşünüyorum, diğer seçeneklerinizi de memnuniyetle karşılarım.