24-70 GMaster ile Batis 25mm f2 ve 55mm f1.8 Karşılaştırması

SonyTurk

A7 III
Editör
11 Eyl 2024
2,117
0
1
Herhangi bir iletişim yöntemi girilmemiş. İstersen buradan profiline ekleyebilirsin.
Lens seçenekleri konusunda küçük bir sıkıntı yaşıyorum. Son zamanlarda 28mm F2 lensimi sattım ve yükseltme arayışındayım. Şu anda çantamda şunlar bulunmaktadır: Sony a7II , Sony 28-70 kit lens (kurtulmaya çalıştığım) ve Sony 70-200 F4G. Şimdi ya 25mm F2 Zeiss Batis ve 55mm 1.8, YA da yeni 24-70 f2.8 GM lenslerinden birini almaya karar verdim. Bildiğim kadarıyla tüm bu lensler inanılmaz bir lens kalitesine sahiptir, muhtemelen G Master'a hafif bir avantaj sağlar. Hangi yolu seçersem seçeyim, dengeli bir ekipmanım olacak. Geniş açı, iyi bir orta odak uzunluğu ve 70-200 objektifim ile uzun odak uzunluğu. Karar vermede zorlanıyorum çünkü: 1. Ağırlık: G Master ağır bir lens. Dengesiz hissedebilir (ancak tüm gün vücudumda 70-200'ümle hiç sorun yaşamıyorum) 2. Sürekli olarak lens değiştirmek zorunda olma. Primes yolu seçersem, sık sık lens değiştirmem gerekecek. 3. G Master siparişte, ancak primes'lar yerel mağazamda hemen mevcut. 4. Primes'larda ekstra ışık duraklarına ihtiyacım var mı? Tüm lenslerde güzel bokeh var mı? 5. Profesyonel bir fotoğrafçı değilim ve belki de en iyi kaliteye ihtiyacım yok. Bu nedenle, Batis ve 55mm bana yeterli olabilir. 6. Sonuç olarak, yaklaşık aynı fiyatlara sahipler. Hangi yolu seçersem seçeyim mutlu olacağımı biliyorum, ancak karar vermede zorluk çekiyorum. Görüşleriniz benim için çok değerli olacak.