2 gün boyunca a6300 ile yaşadığım ilk el deneyimim

SonyTurk

A7 III
Editör
11 Eyl 2024
952
0
1
Herhangi bir iletişim yöntemi girilmemiş. İstersen buradan profiline ekleyebilirsin.
Merhaba herkese, Sadece 6300 hakkındaki deneyimimi paylaşmak istedim, ilgilenen herkesle. Kutudan çıkardığımda ilk izlenim "evet, daha dayanıklı" hissettim ve pil koyduktan sonra fark ettiğim ikinci şey ise butonların daha fazla hava koşullarına dayanıklı olduğuydu ve bunu hemen herhangi birini basınca fark ettiniz, ki bu harika. Bir sonraki büyük şey aradığım ve gerçekten de orada olduğunu gördüğüm şey, abisi a7rii'ye benzer şekilde Telif Hakkı, artık telif hakkı bilgilerinizi ekleyebilecek ve exif'e gömebilecek olmanızdır, ayrıca ekran/görüntüleyici artık özelleştirilebilir bir düğme aracılığıyla değiştirilebilir. Sevdim. Beni büyük ölçüde etkileyen bir sonraki büyük şey, çok geliştirilmiş vizör oldu. Çok net ve parlak ve hatta en iyi satıcıya arkadaki stüdyolarında bakma fırsatı buldum, onlara gece çekimleri için yıldız izleri gibi işlerde a6000'den bir fark göremediğimi söyleyerek. Fakat, sensörün artık yeterince hassas olduğunu düşündüm ve geceleri hemen hemen gece görüşü gibi gecede mükemmel görebildim, iyileştirilmiş vizörden. Aynı a7rii gibi… Bu beni mutlu etti! Kit lens 16-50 kullandım ve bir akarsuyun uzun pozlarını çektim ve sonuçlardan gerçekten etkilendim ve a6000'e tercih ederim, ancak testlerim sonucunda ISO kalitesinin 6000'e kıyasla iyileştiğini fark ettim, ancak hala olmasını istediğim seviyede değil. Eğer herhangi bir sorunuz varsa, memnuniyetle cevaplamaya çalışırım veya en azından düşüncelerimi paylaşabilirim. Şerefe! Bir de eğer ilgilenen varsa birkaç raw dosyasını yükleyebilirim, keyfiniz ve merakınız için!