Sony A37 Teknik Özellikler, İnceleme ve Kullanıcı Yorumları

Esat

A7 III
Yönetici
18 Kas 2019
361
96
28
İstanbul
Gövde
Sony A7 III
Gövde 2
Sony A6000
Lens
Zeiss 16-35mm f4
Lens 2
Zeiss 55mm f1.8
Lens 3
PK 28mm f2.8
Lens 4
PK 50mm f1.4
Herhangi bir iletişim yöntemi girilmemiş. İstersen buradan profiline ekleyebilirsin.

Sony A37 Alpha DSLR Dijital Fotoğraf Makinesi

Sony A mount serilerinden biri olan Sony A37 Fotoğraf Makinesi Teknik Özelliklerine bakarak inceleme yapacak olursak en önemli özelliği A mount lens çeşitliliği nedeniyle çok farklı lensleri takabiliyorsunuz. Sadece minolta serisini düşünseniz bile yeter. Sony A37 gövdesi görüntü algılama türü olarak CMOS Sensörü kullanırken ISO aralığı ISO100 - 16000 olarak veriliyor.

sony a37 fotoğraflar.jpeg

Gövdenin sahip olduğu efektif kullanılabilir piksel değeri 16.1MP olarak sunulurken AF modları arasında Tek Çekim AF, Otomatik AF, Kesintisiz AF seçenekleri bulunuyor.

Sony A37 Video Özellikleri

Video Kayıt Modu - AVCHD
1920 x 1080 (50i 24 Mbps, 50i 17 Mbps, 25p 24 Mbps, 25p 17 Mbps, 25p 12 Mbps)

VideoKayıt Modu - MP4
1440 x 1080 (Yaklaşık 25fps, 12 Mbps (Ortalama bit hızı)

Diğer Özellikler

• Daha hafif bir gövde ile daha hızlı çekimler sağlar ve aynı zamanda zengin bir yaratıcılık seçeneklerini içinde barındırır.
  • 16.1 Megapiksel Exmor APS HD CMOS sensöre sahip
  • 7fps Hızlı Çekim imkanı
  • Otomatik portre çekim tekniği
  • 6.7cm LCD ekran

Emphire

Sony Türk
Müdavim Üye
27 Şub 2020
2
2
3
Gövde
a37
Lens
16-50 ssm
Herhangi bir iletişim yöntemi girilmemiş. İstersen buradan profiline ekleyebilirsin.
Bir süredir aktif kullanıcısı olarak biraz birşeyler yazayım.Artıları ve eksilerini belirteyim.

Crop Slt modellerde bildiğim kadarıyla A77 ve a68 dışındaki tüm cihazlar amatör seviyede.
Ben alırken a58 ile arasında kalmıştım ama bir kaç ufak detay dışında önemli birşey yoktu ama fiyatı iki katı gibiydi.

Artıları ve eksileri:

+ Ben 16-50 ssm lens ile kullandığım için odaklma hızı ve doğruluğu çok iyi.
+ Mikrofon girişi var ama ses seviyesi ayarlanamıyor.Hem kendi mikrofonu hem de mikrofon girişinin kalitesini yeterli buldum.
+ Steadtshot/ibis sistemi iyi çalışmıyor diyordum ama 1/20 perde hızlarına kadar iyi çalışıyor.Hatta 1/10 bile iyi olabiliyor bazen.Olympuslarla arasında çok fark var ama yine iş görüyor bir nebze.
+ Gövdede af motoru.
+ Metal bayonet.
+ Full HD video çekebiliyor.Yeni cihazlardan oldukça geri olsada ortalama bir kaliteye sahip.Yakın plan çekimlerini beğeniyorum hatta.
+ 16mp az gibi görünsede oldukça iyi sayılır.Bir de rawlar 16mb oluyor.Az yer kaplıyor.
+ EVF oldukça iyi,yeterli bayağı.
+ imaj kalitesi oldukça iyi.

*iso performansı yaşıtı apsc gövdelerle aynı denilebilir.

- Seri çekim hızı 5 raw ,iyi sd kart takınca bile ön bellek hemen tıkanıyor.5 foto çekince karta yazmasını beklemek gerekiyor.En kötü yanı.
- Ekran kalitesi kötü ama çok sorun etmiyorum açıkçası.
- Malzeme kalitesi vasat/vasatın bir tık üstü denilebilir.
- Minolta flaş kızağı kullanması.
- Batarya ile sd kartın aynı kapağın altında olması
- Özelleştirilebilir buton hiç yok.

Bir Kaç Foto Ekleyim

siluet - Kopya by isayldrm, on Flickr:

DSC07303-1 by isayldrm, on Flickr

feyzullah by isayldrm, on Flickr

DSC00101-1 by isayldrm, on Flickr

I Love Google

A7 III
Editör
20 Kas 2019
325
126
43
Ankara
Gövde
Sony A7 III
Gövde 2
Sony DSC W550
Lens
Sony FE85mm f1.8
Lens 2
Pentax 50mm f1.7
Lens 3
Pentax 28mm f2.8
Lens 4
Vivitar 55mm f2.8 Macro
Bir süredir aktif kullanıcısı olarak biraz birşeyler yazayım.Artıları ve eksilerini belirteyim.

Detaylı yorum olmuş eline sağlık.
Fotoğraflar oldukça başarılı görünüyor.
Gövde fiyatını sonuna kadar hak ediyor gibi.