Tamron Adaptall-2 35-70mm f/3.5 (Mod. 17A) şeklinde yazılmıştır.

SonyTurk

A7 III
Editör
11 Eyl 2024
2,296
0
1
Herhangi bir iletişim yöntemi girilmemiş. İstersen buradan profiline ekleyebilirsin.
Bu objektifle ilgili bir şüphem yok ancak son zamanlarda deneyip kullandığım bir Tamron Adaptall-2 35-70mm f / 3.5 (Mod. 17A) zoom objektifi hakkında yorum yapma fikri aklıma geldi. Bu objektifi 80'lerin başında satın aldım ve iki Minolta (MD montaj) fotoğraf makinesi için dolaşım objektifim oldu; dijital fotoğrafçılığa geçene kadar kullanıyordum. İlk DSLR Sony fotoğraf makinemi aldığımda, bir Adaptall-2 adaptörü satın almayı başardım (sahip olduğum MD montajı yerine AF montajına), ancak o zamandan beri objektifi pek kullanmadım (şimdiye kadar). Son zamanlarda bu objektifi çıkardım ve DSLR fotoğraf makinelerimle kullanmaya başladım (şu anda iki tane var), ve yeni satın aldığım Sony a7 fotoğraf makinesi ile denemeye başladım. Birkaç tane AF montajı objektifim olduğundan, Sony a7 için bir adaptör satın aldım (AF'den FE montajına), ancak ülkemde Sony adaptörü satın alamadığım için elektrik temasları olmayan bir tane almak zorunda kaldım ve bu objektif, bu tür adaptörleri kullanmanın amacına uygun. Objektif çok ağır değil, çok uzun değil, diyafram halkası var (bu harika), zoom yaptığınızda odaklanmayı koruyor ve Macro. Odak uzunluklarının uçlarında çok ciddi bir optik bozulma yok (kolayca düzeltilebilir), ve 50mm odak uzunluğunda hiç yok. Ayrıca bir tane de Tamron Adaptall-2 80-200mm f / 3.8-4 Mod. 103A Macro'm var, ancak bu, a7 için gereğinden büyük ve ağır gibi görünüyor. Yani, Adaptall-2 35-70mm zoom objektifimin performansını diğer Minolta ve Sony'lere karşı karşılaştırıyorum ve çok çok keskin. Fotoğraflarının beyaz dengesini biraz düzeltmem gerekiyor (her zaman değil), ancak bunu, sahip olduğum diğer daha modern Minolta AF objektifleri ile çekilenler için de yapmam gerekiyor. Güzel objektif bu Tamron. Düzenlendi: 17 Aralık 2020, Alejandro