Nefes alma zamanı...

SonyTurk

A7 III
Editör
11 Eyl 2024
2,296
0
1
Herhangi bir iletişim yöntemi girilmemiş. İstersen buradan profiline ekleyebilirsin.
Merhaba herkese, bir ay veya iki önce A7R aldıktan sonra sonunda Canon ekipmanımın sonunu getirdim. Herhangi bir lens saklamadım, çünkü Fuji'yi günlük işler için aldığımda en iyi lensleri satmıştım, eski Sony EOS lenslerle çöp AF'ye sahip ve şu anda bir mark 2'yi karşılayamıyorum. Her zamanki gibi, eski camlar için bir alışveriş çılgınlığına kapıldım ve şimdi stokları alıp koleksiyonu budamaya başlamam gerekiyor... Bu yazıyı yazmanın düşüncelerimi netleştirmeme yardımcı olacağını umuyorum! İşte şu anda durumum... Tek yerel lensim 28 Sony f2, onu alabileceğim tek lensdi ve sistem nasıl çalıştığını görmek için bir AF lensi istemiştim. Geniş açıda, sadece Canon FD 35/2.8 tilt-shift var. 80'lerde film kamerasında favori lensimdi ve gerçekten onu Sony üzerinde denemeyi dört gözle bekliyorum. Yani kısa telede benim için düzenlendi. Normal - 50mm SMC Pentax 50/1.4 - küf var gibi, ama sadece karakterine ekliyor! - 58/2 Helios 44M-4 (yapışkan diyafram, servise ihtiyacı var) - 50/1.2 Canon FDn - L sürümü değil, bu yüzden f1.4'ten daha iyi ama geniş açıkken fazla CA var Yani, onları listeledikten sonra, 200 ve 105 gitmeleri gerektiğini düşünüyorum. Belki de 85? Onları genellikle nostaljik nedenlerle aldım... harika lensler, ama artık Sony'nin çoğunlukla stüdyo bir kamera olacağını düşünüyorum ve Tamron daha çok yönlü. Görüş veya önerileri olan herkes katılsın. Yorumlar veya önerileri olan herkes katılmaya özgürdür. Yeni Zelanda'da yaşıyorum, bu yüzden posta ücretleri nedeniyle eşyaları satmak o kadar kolay değil, ama isterseniz burada varlar! Diğerlerini satmanın pek bir anlamı yok - gerçek değeri yok...