Bekleyen “baba”; A7RII Yarın Teslim Edilecek; Lensler?

SonyTurk

A7 III
Editör
11 Eyl 2024
2,296
0
1
Herhangi bir iletişim yöntemi girilmemiş. İstersen buradan profiline ekleyebilirsin.
Canon sistemi (6D) den aynasız sistemine geçenlerden biriyim. Lensler hakkında araştırma yapmaktayım ve kafam karışıyor. Hangi Sony ya da yan pazar lenslerini alacağıma karar verene kadar mevcut kurulumumla MC-11 adaptörünü kullanacağım. Genellikle zoom lensler kullanıyorum ancak bu kamerayla prime lensler de düşünüyorum. En büyük engelim bütçem. Yeni bir Sony kullanıcısına hangi lensler önerilir? Ayrıca, aftermarket lenslerin keskinlik / IQ açısından durumu nedir? Mevcut lens koleksiyonum şu şekildedir: - Manzara, mimari vb. için kullandığım Tokina 16-28mm; - Genel amaçlı lens olarak kullandığım Sigma 24-105mm; - Eğer adaptörle IQ iyi ise Canon 70-200 f/4'ü tutmayı düşünüyorum; - 100-400'lük Canon; 70-200 ile aynı - Makro için kullandığım Tamron 90mm Macro; Dolayısıyla acil ihtiyaçlarım geniş açılı lenslerden başlayarak yaklaşık 100mm'ye kadar olan alanı kapsamak olacak. Yardımlarınız için teşekkür ederim. Bu foruma yeni katıldım ve bu benim ilk yazım. Bir gün daha ve purosunu dağıtabilirim.