a7R II için Sokak Lensi

SonyTurk

A7 III
Editör
11 Eyl 2024
2,296
0
1
Herhangi bir iletişim yöntemi girilmemiş. İstersen buradan profiline ekleyebilirsin.
Merhaba, Sony dünyasına yeni başlayan biriyim. İkinci el bir a7r II ve 16-35 f/2.8 lens aldım. Bu lensi genel olarak seyahat etmek için geniş açılı ve özellikle manzara çekimleri için aldım. Hem evde hem de seyahatlerimde çok sayıda sokak fotoğrafı çekiyorum. İnsanlar bu lensin sokak fotoğrafçılığı için çok büyük buluyorlar mı? Fuji prime lenslerinden geliyorum, bu yüzden bu lens benim alışık olduğumdan çok daha büyük. Biraz daha gizli olmayı tercih ederim. Herhangi iyi önerileriniz var mı? Son hedefim tamamen Sony'ye geçmek. Şu anda hala bir canon 7d mark II ve vahşi yaşam için uzun bir lensim var. Sonunda muhtemelen a9'a da geçiş yapacağım. Dolayısıyla manzara, sokak ve vahşi yaşam için iyi bir tüm amaçlı ekipmanla uzun vadeli planlar yapmak istiyorum. Ayrıca bir sonraki yıl içinde portre fotoğrafçılığına daha fazla girmeyi planlıyorum. Birden fazla kullanıma uygun olan lensleri tercih edeceğim, böylece maliyet ve alan tasarrufu sağlanabilir.